Posláním spolku Chováme poctivě, z. s. je propagace a podpora čistokrevného chovu psů, hájení zájmů chovatelů sdružených pod ČMKU a snaha o omezení nezodpovědné produkce štěňat, která často vede k utrpení psů.

Všichni slušní chovatelé, příznivci čistokrevného chovu i ti, které trápí přeplněné útulky a týrání psů, jsou v našem spolku srdečně vítáni.


  Aktuality O spolku Proč se stát členem? Etický kodex Kontakt Dokumenty Odkazy  


OdkazyNa webu FCI (Mezinárodní kynologické federace) naleznete standardy uznaných plemen, seznam chovatelských stanic, aktuality ze světa kynologie a mnoho dalšíhch informací.

ČMKU je jediným členským subjektem FCI na území České Republiky. ČMKU pomocí svých řádů a předpisů stanovuje podmínky pro chov psů s PP a zajišťuje tak psům chovatelů sdružených pod ČMKU welfare. ČMKU zajišťuje vystavení průkazů původu pro štěňata FCI uznaných i neuznaných plemen - jedině rodokmen od ČMKU zajistí psovi přístup na oficiální FCI kynologické akce. (Jiné organizace vystavující rodokmeny zpravidla sdružují "odpadlíky" ČMKU, kterým dělalo problém chovat podle přísných praviděl ČMKU, o čemž také vypovídá špatná kvalita jejich psů).
Na stránkách ČMKU můžete najít seznam chovatelských stanic i se jmény chovatele a ověřit si tak, zda je člověk, který Vám nabízí štěně s PP, skutečně chovatel, nebo jen podvodník.


© 2015 Copyright Chováme poctivě